DIY · köök

Kes see laulab köögis?

Mulle on justkui lapsepõlvest sisse kodeeritud, et kui midagi on vaja osta (mis näiteks on sutsu kallim kui raatsiks maksta), tuleb ALATI otsida kust saab seda sama asja soodsamalt. Ausõna, ma võin vist tunde ja päevi kulutada, et leida soodsaim variant. 😀
Mida aeg edasi,  seda teadlikumaks tarbijaks ennast pean, ning eelistan kvaliteeti kvantiteedile. Üritan alati tarbida vähem ja maksta asjade eest õiglast hinda (noh, et hinna ja kvaliteedi suhte oleks paigas). Kusjuures, alati ei võrdu kallis hind = kvaliteet. Muidugi tuleb mul ette ka neid suvaoste (nt üks päev unustasin oma salli koju, ja ostsin uue, sest nii külm oli). Emotsiooniostudest olen siiski pääsenud.
Enivei, kuhu ma tahtsin oma jutuga jõuda, oli meie köögini. Ma olen absoluutselt nõus, et mugav ja funktsionaalne köök on üks imeline asi. Kuna minu remondi-eeltöö tõi mind selleni, et selline köök oleks röövinud meie eelarvest umbes poole (aga tundsime, et köök võiks kohe olemas olla, mitte kahe aasta pärast) otsustasime, et kõlbab ka kellegi kasutatud.
Endalegi üllatuseks avastasin, et niiiiiiiiiiiiiiii palju erinevaid kööke on järelturgudel müügil. Küll jah, sa ei pruugi leida täpselt sellist mida endale ette kujutanud oled, kuid päris lai valik on sellegi poolest. Tasus mul ainult soov.ee’sse tippida sõna ”köögimööbel” ja olin juba päris laia valiku ees. Muidugi, alati ei pruugi kõik mõõdud sobida ja enamik ju on tehtud spetsiaalselt ruumi tarvis. Minul aga joppas ja leidsin taaskasutusest IKEA (Faktum) köögi.  IKEA köökidega on see hea asi, et nad on suhteliselt lollikindlad ja kappe saab vastavalt oma äranägemisele kokku sobitada.

DSCF1800

Kuna meil on pigem pisem köök, ei läinud meil kõiki kappe tarvis ja päris palju jäi üle. Loodan, et ka need kapid leiavad endale ühel päeval kodu. Aga tulles tagasi kasutatud köögi juurde, siis ainukesed iluvead olid mõnel kapil pisikesed kriimud-kraapsud. Siinid-sahtlid-uksed töötavad ilusti ja ei saa arugi, et tegemist on vana köögiga.

Siiski-siiski otsustasime anda köögile värske välimuse uue värvi, nuppude ja jalgade näol. Ma olin alati unistanud musta värvi köögist, kuid mingi asi pani mind ümber otsustama ja köök sai värvitud roosaks. K ütles selle peale, et ‘ühtegi roosat asja meie koju enam ei tule!’ Mu mõtetes mõlkus selline vanakooli roosa ja sobiva tooni leidmine oli üks paras peavalu. Kusjuures, praegune toon ei ole ka 100% õige, kuid pole hullu. Kui kunagi häirima hakkab, eks ma siis võtan selle musta värvi ette ;).

27935288_10160075972160217_578551894_n (1).jpg

Kapid värvisime ära mingisuguse spetsiaalse Caparoli värviga, mis sai toonitud vastavalt soovile. Seda värvi oli imehea (veluur) rulliga peale kanda. Ei vajanud ta mingit pinna karestamist või eeltöötlemist. Kuivas ühtlaseks ja siiani ei ole näha kuskil kriime ega kraapse. Kui kedagi peaks huvitama, võin otsida selle värvi õige nimetuse välja (hetkel peast ei mäleta).

Uued kapinupud tulid IKEAst (jällegi, imeodavad) ning jalad leidsin Järve Keskusest mingisugusest pisikesest poest. “Töötasapind” on täiesti ajutine suvaline plaat, mille K kiiruga mõõtu saagis, et saaks kohvimasinad paika. Kunagi tulevikus tuleb ikka õige tasapind. Praegu on köögist puudu meil kaks tasapinda, kraanikauss (mis küll täna kohale jõudis), segisti, nõudepesumasin, pliidiplaat, ahi, kubu… ehk siis umbes kõik :D.
Nõud saavad meil pestud vannitoa kraanikausis ja pliidiks on meil see üks raud. Tööd seisavad enamasti meie laiskuse ja jaksu taga. Investeerisime remonti nii palju energiat ja nädalavahetusi, et hetkel veidi taastume ja laeme patareisid. Inimesed kes elavavad pidevalt remondi keskel – kuidas Te seda suudate?

Mis aga puudutab funktsionaalselt kööki, siis on minu jaoks olulised need viis asja:

– Et mul oleks piisavalt töötasapindu (jep, neid saab olema)
– Et ma saaks prügi sorteerida (ülioluline!)
– Et köögis oleks rohkelt päevavalgust (oojaaa. meil on <3)
– Et mul oleks ruumi asju hoiustada (no see terve korter on panipaiku täis, pigem on hästi!)
– Et oleks hea valgustus (küll ma ühel päeval leian õiged lambid)

Hetkel on need viis punkti täidetud, seega mind ei tee kurvaks, et mul pole ultramoodsat kööki. Mina soovitan alati kõigil piiluda taaskasutuse ja DIY poole kui vähegi viitsimist ja huvi. See vajab veidi rohkem nokitsemist aga tulemus võib tulla üliäge.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s